Temel Pastacılık Kursu

Kurs Programı ile; çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta, milföy hamuru hazırlayabilen, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, poğaça, çikolata, şeker hamuru süslemeleri, pasta tasarımı yapabilen amatör ev hanımları ile kendi işyerini açacak veya hotel, tatil köyü, restoran, pastaneler ve kafelerde çalışabilecek uluslar arası nitelikte profesyonel anlamda Temel Pastacılık Elemanı yetiştirilmektedir.

İstihdam alanları: Günümüzde Pastacılık bilen sertifikalı elemanlara Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren, yerli ve yabancı hotel, tatil köyü, restoranlar, yemek firmaları, pastaneler, kafelerde çok fazla bir talep vardır. Bu programı bitiren MEB onaylı Temel Pastacılık Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları, Pastaneler ve Kafeler de rahatlıkla iş bulup sertifikalı Temel Pastacılık Elemanı sıfatıyla yüksek ücretle çalışabilirler.

Bu süreler sonunda Kursiyer aldığı Kurs Bitirme belgesi ile bulunduğu İlin Ticaret Odalarına Kaydını yaptırarak İşyeri de açabilecektir. Mesleki eğitim okullarına başvurarak denklik alıp ustalık belgesi alabileceklerdir.

Eğitimin Amacı: MEB Onaylı Temel Pastacılık Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.

 

Eğitmenler : Eğitmen Şefler

Eğitimin Süresi : 120 saattir.

Eğitimin İçeriği:

 

  • Kıyılan hamurlar (tart, tartolet, kurabiye)
  • Mayalı hamurlar (poğaça, açma, börek)
  • Özleştirilen hamurlar (mantı, suböreği, erişte)
  • Çırpılan hamurlar (yaş pasta, gato, pandispanya)
  • Pişirilen hamurlar (profiterol, ekler)
  • Milföy hamurlar (milföy pasta, yaprak pasta)
  • Krema, sos ve şuruplar
  • Pasta süsleme teknikleri

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *